Критика практичного розуму Кант Імануель

ISBN:

Published:

180 pages


Description

Критика практичного розуму  by  Кант Імануель

Критика практичного розуму by Кант Імануель
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 180 pages | ISBN: | 5.12 Mb

Кант виявився великим моралістом, а його книга вкотре довела, що більшість філософів приходять до одних і тих же висновків, до тих же основ, доповнюючи одне одного та стимулюючи людину до безперервного розвитку – перш за все, морального.Власне уMoreКант виявився великим моралістом, а його книга вкотре довела, що більшість філософів приходять до одних і тих же висновків, до тих же основ, доповнюючи одне одного та стимулюючи людину до безперервного розвитку – перш за все, морального.Власне у книзі Кант говорить про такі очевидні, але часто неусвідомлювані речі.

Перше, на що хочеться звернути увагу – послідовність мислення як дисципліна, додержання правил і розуміння своїх обов’язків.Саме ці поняття, через дію, ведуть до свободи, про яку Кант і говорить про свободу. Він підкреслює про неможливість чи важкість у формулюванні цього поняття, з чим стикалися вже багато філософів.

Проте пропонує своє визначення. Для Канта свобода – це перш за все слідування моральному закону, який має бути чинним для кожного, хто має розум і волю. Натомість свобода не може навіть мислитися без цих понять в основі.Моральність формує волю людини, яка і скеровує далі до дії. Таким чином виходить цілисний процес, у якому кожен наступний етап людського зростання неможливий без попереднього, аналогічно як і без моральних засад у людині.Дія через свободу… Дію через свободу, які виховуєш, усвідомлюєш у собі - потужно, правдиво, потрібно,дієво.Моральний закон як найвище добро, як мета і основа всього.

Кант постійно на цьому наголошує, звертаючись до стоїків та аналізуючи їх погляди, які також були спрямовані на ці поняття, хоч і з незначними відмінностями. Він говорить про чуттєвий світ, який часто призводить до деградації людини, бо забуваємо про принципи, правила та обов’язки. Натомість слідування закону – це обов’язок кожного. Через обов’язок Кант окреслює свободу, добро, щастя та цілісність людини.Кант звертає увагу і на процес людського пізнання, стверджуючи, що людина знаходить та по-справжньому відчуває і розуміє себе лише через цілісність свого пізнання.

А це, знову ж таки, безпосередньо залежить від нашої моральності.«Моральний закон є одна-єдина підстава визначення чистої волі». Саме моральний закон робить нас гідним щастя. Він розвиває нашу волю, яка стимулює нас творити і діяти.Закон.

Мораль. Пізнання. Свобода. До цих речей як до важливих складових такого бажаного і часто надто спопуляризованого щастя і прагне Кант на кожній сторінці книги, осмислюючи їх та пропонуючи шлях до кожного із перерахованих.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Критика практичного розуму":


ladobcostarica.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us