Dünya Düzdür: Yirmi Birinci Yüzyılın Kısa Tarihi Thomas L. Friedman

ISBN:

Published:

Paperback

477 pages


Description

Dünya Düzdür: Yirmi Birinci Yüzyılın Kısa Tarihi  by  Thomas L. Friedman

Dünya Düzdür: Yirmi Birinci Yüzyılın Kısa Tarihi by Thomas L. Friedman
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 477 pages | ISBN: | 10.59 Mb

Dünya Düzdür: Yirmi Birinci Yüzyılın Kısa Tarihi New York Times gazetesinin ünlü köşe yazarlarından Thomas L. Friedmanın ABD, İngiltere ve dünyanın pek çok ülkesinde en çok satanlar listesinden aylardır düşmeyen kitabı...Yazar kitabında, 2000MoreDünya Düzdür: Yirmi Birinci Yüzyılın Kısa Tarihi New York Times gazetesinin ünlü köşe yazarlarından Thomas L. Friedmanın ABD, İngiltere ve dünyanın pek çok ülkesinde en çok satanlar listesinden aylardır düşmeyen kitabı...Yazar kitabında, 2000 yılında internetin tüm dünyada hızla yayılmaya başlaması ve diğer güçlerin de etkisi sonucu yepyeni bir çağa girildiğini, küreselleşmeyi farklı boyuta taşıyan bu yeni çağda dünyanın çok küçük bir yer haline gelip oyun sahasının düzleştiğini ve bu gelişmeyle birlikte sadece dünyanın gelişmiş ülkelerindeki değil en ücra köşelerdeki bireylerin bile küresel düzeyde işbirliğini geliştirmek ve rekabet etmek için yepyeni bir güce sahip olduklarını ileri sürüyor.

Friedman kitabında, dünyayı düzleştiren güçleri açıklarken 21. yüzyılın ekonomik tarihine de ışık tutuyor.Yazar Yerimizde kalmak için daha hızlı koşmamızı gerektirecek biçimde düzleşen dünyamız, acaba insanoğlunun istikrarlı bir şekilde uyum sağlayamayacağı kadar küçük ve hızlı bir dünya haline mi geldi? sorusuna cevap arayarak, bu şaşırtıcı yeni dünyanın gizi üzerindeki örtüyü kaldırıyor ve okuyucunun önündeki korkutucu manzarayı algılamasını sağlıyor. Karmaşık diplomatik ve ekonomik konuları sade bir şekilde anlatabilmek gibi eşsiz bir yeteneğe sahip olan Friedman, Dünya Düzdürde 21.

yüzyılda dünyanın düzleşmesinin bireyler, şirketler ve ülkeler için ne ifade ettiğinin yanı sıra bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin bu dünyada başarılı olmak için neler yapması gerektiğini de anlatıyor.Bu kitabı, içinde yaşadığı dünyayı daha iyi tanımak isteyen herkes okumalı!Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Dünya Düzdür: Yirmi Birinci Yüzyılın Kısa Tarihi":


ladobcostarica.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us